צפון ספרד, חבל הבאסקים והפירנאים
יציאה: 28.05.2019        חזרה: 07.06.2019


11 ימים ו- 10 לילות

בהדרכת: ניסים אשכנזי
בארגון: יפה אבארבנל ודיזנהאוז חיפה
ספרד הינה ארץ גדולה, השנייה בגודלה במערב אירופה. בשל גודל שיטחה ועושר אתריה, הטיולים מתוכננים על פי נושאים. בחרנו לשלב בטיולנו את אזור הצפון של ספרד ואת קו החוף, שהרצף שלו נחתך בשרשרת הפירנאים, היוצרת אזור גאוגרפי מעניין ונפלא. מסע מרתק אל הנופים הנהדרים של צפון ספרד, בין הרכסים הפראיים של הפירנאים לעיירות הנופש המפורסמות שלחופי מפרץ ביסקאייה האטלנטי.
עיירות ציוריות תלויות על המדרונות המיוערים שלרגלי הפסגות המלבינות. אגמים קרחוניים כחולים, מפלים שופעי מים נופלים ממצוקים אדירים. כל אלה מהווים תפאורה מרהיבה לתרבויות הייחודיות שהתפתחו כאן בעמקים המבודדים.
ההיסטוריה של העם היהודי כרוכה ומשולבת בעם הספרדי וישנה סברה לא מוכחת שבכל ספרדי
חמישי זורם דם יהודי, האומנם? 

מקומות ואתרים:
אוביידו:  סיור בעיר.
פיקוס דה אירופה: פסגות אירופה ציוריות, ביקור בשמורה ועליה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב.
קנגס דה אוניס ובקובדונגה בו נערך הקרב ההיסטורי של דון פלאיו והמוסלמים בשנת 722
סנטיאנה דל מאר: ביקור בעיירה בסגנון ימי הביניים.
אלטמירה: ביקור במערה הפרה-היסטורית קומייאס: ביקור בעיירת חוף.
סאנטאנדר: סיור בעיר כולל חוף הנופשים אל סרדינרו. 
קומייאס: ביקור בעיירת חוף.
בילבאו: סיור פנורמי בעיר, ביקור במוזיאון גוגנהיים .
גרניקה: ביקור בבית הפרלמנט הבאסקי לשעבר.
סאן סבסטיאן: סיור עיר פנורמי, עלייה ברכבל אל גבעות מונטה איגלדו כולל תצפית .
ויטוריה: סיור עיר בבירת חבל הבסקים.
פמפלונה :עיר הבירה של הקהילה האוטונומית נווארה ,סיור ברחובות העיר.
חאקה: סיור פנוראמי.
לה גרוטס דה מודס: ביקור במערת נטיפים כולל שייט.
לורד'ס: סיור לילה בעיירה הגורפת מיליוני מאמינים בשנה.
סירק דה גווארני :ביקור בשמורת הטבע מהיפות בפירנאים.
הפארק הלאומי אגיאס טורטאס: ביקור בפארק וסיור רכוב בג'יפים והליכה קצרה בנופים מקסימים.
סרגוסה: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה.
מדריד: סיור בעיר, בילוי בערב האחרון במועדון פלמנקו כולל משקה ראשון. 

 תכנית הטיול:
 
יום 1 - יום שלישי 28.5.19 – תל אביב – אוביידו
נפגש בנתב"ג ונטוס דרך מדריד (החלפת מטוס) לאוביידו, בירת מחוז אסטוריאס. בהגעה ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. נערוך סיור עיר (מותנה בזמן ההגעה של הטיסה, במקרה של הגעה מאוחרת, נערוך סיור עיר קצר למחרת בבוקר), הכולל את העיר העתיקה עם הקתדרלה במרכזה, כנסיית סן טירזו, ככר פורלייר המוקפת בארמונות מפוארים, השוק המקורה וככר המעיין. נשוחח על יהודי העיר בעבר. העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.      


יום 2  - יום רביעי 29.5.19 – אוביידו - פיקוס דה אירופה – אזור סנטאנדר
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה - פסגות אירופה ציוריות דרך עיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה. ונעלה ברכבל "מפונטה דה" לתצפית על הנוף המרהיב. מכאן נמשיך בכביש שמקביל לנהר הדבה  שפילס דרכו ביו ההרים עד הגיענו למצוק החופי  למלון באזור סנטאנדר לארוחת ערב ולינה.
*נבקר בבירה הקודמת: קנגס דה אוניס ובקובדונגה בו נערך הקרב ההיסטורי של דון פלאיו והמוסלמים בשנת 722 מה שפתח את הרקונקיסטה – הכיבוש הנוצרי מחדש של ספרד.נסייר בעיירה פוטס.

יום 3 - יום חמישי 30.5.19 –- עיירות החוף - סנטיאנה דל מאר – סנטאנדר
לאחר ארוחת הבוקר נסע דרך ערי החוף של הקוסטה וורדה לסן וינסנטה דה בארוקרה ונגיע לביקור בקומיאס עיירת החוף. לאחר הסיור נמשיך אל המערה הפרה-היסטורית המפורסמת אלטמירה* נבקר עיירה מעניינת לאורך החוף. נמשיך לביקור בעיירה היפיפייה סנטיאנה דל מאר, עיירה מתקופת ימי הביניים המונה כ-400 תושבים, ששימרה את אווירת התקופה. משם נמשיך מזרחה לביקור בעיר הנופש סנטאנדר, הספונה בלב מפרץ נהדר וטבע ומשקיפה אל האוקיאנוס האטלנטי. נראה את פנינסולה מגדלנה, חוף הנופשים אל סרדינרו, חצי אי קטן ומיוחד במפרץ סנטאנדר, ואת קאבו מאיור. לאחר הסיור הפנורמי נחזור למלון ונהנה מארוחת ערב.
* המערה בה אנו מבקרים דומה למערה המקורית בה לא ניתן לבקר
*נערוך הליכה רגלית לאורך המצוק בקאבו מאיור. נבקר בדגם הספינות של קולומבוס ונשוחח על מסעותיו. נצפה מארמון מגדלנה על החוף המפורץ של סנטנדר. סיור בעיר העתיקה כולל מרקאדו, כיכר פרנקו.

יום 4 - יום שישי 31.5.19 –- סנטאנדר – בילבאו
לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בילבאו, בירת מחוז ביסקאיה, עיר נמל מתועשת הגדולה ביותר בחבל הבאסקים. עם ההגעה נצא לתצפית להר אטקסנדרה (אם יתאפשר) שבו נזכה לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לעיר העתיקה של בילבאו שבה נרגיש ונחווה 700 שנים של היסטוריה. נראה את קתדרלת סאנטיאגו ונוכל ליהנות ממראות השווקים המקומיים. אחר הצהריים נצא לבקר במוזיאון גוגנהיים - פאר היצירה הארכיטקטונית של האדריכל פרנק גארי. העברה למלון וארוחת ערב.
* נבקר ב"גשר ביסקייה" אתר מורשת של אונסק"ו אחד הגשרים היחידים בעולם מסוג זה הפעיל עד היום. נשוחח על הבריגדות הבינלאומיות בהן השתתפו יהודים רבים כדי לסייע לרפובליקאים מול אנדרטה בהר הצופה על העיר.

יום 5 - יום שבת 1.6.19 –- בילבאו - גרניקה - סאן סבסטיאן
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה גרניקה בה התרחש הסיפור המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם הבא לביטוי גם ביצירתו המפורסמת של פיקסו הקרויה על שם המקום. נבקר במוזיאון מקומי שהיה בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום ונמשיך אל סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. שתי גבעות שומרות על מפרץ סנטה קלארה, מונטה איגלדו ומונטה אורגול, העיר נחשבת לאחת מהיפות בספרד. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר ונהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו. ארוחת ערב ולינה במלון באזור.(ייתכן כי נחזור ללון בבילבאו בלילה זה).
*נצפה בהעתק פסיפס של הציור "גרניקה" של פיקסו וננתח את המייצג. נבקר בכפר הדייגים חאטריה. כאן נולד סבסטיאן אלקנו סגנו של מגלן שהשלים את הקפת כדור הארץ מכוון מערב למזרח לאחר שמגלן נהרג בפילפינים. נסייר בעיר העתיקה של סן סבסטיאן (קזינו – בית העירייה, כיכר החוקה כנסיות וטאפס) במידה ויוותר זמן נחצה לצרפת ונבקר בעיירה הבאסקית המעניינת סן גא'ן דה לוז.

 

יום 6 -  יום ראשון 2.6.19 –סאן סבסטיאן- ויטוריה - פמפלונה - חאקה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מחופי האוקינוס האטלנטי ונחדור לארץ הבאסקים ונופי הפירינאים הספרדים והצרפתים בנסיעה לוויטוריה, בירת חבל הבאסקים). נסייר בעיר אשר נוסדה בשנת 1181 ע"י סאנצ'ו השישי מלך הבסקים. נמשיך לפמפלונה בירת חבל נבארה העיר הידועה במרוץ השוורים השנתי בסמטאותיה, אשר שימשה השראה להמינגווי ושהוויית המקום רוחשת לו כבוד. נערוך סיור פנוראמי שבו נטייל בין חומות העיר, הגנים והפארקים המפורסמים של העיר. נמשיך בנסיעה בדרכי נוף ולקראת ערב נגיע למלון באזור העיר חאקה . ארוחת ערב ולינה
*בויטוריה – ביקור בבית הקברות היהודי ובאנדרטה ליהודים. העיר העתיקה: אנדרטת הניצחון, כיכר מאיור ," בית החבלים" וסיור בסמטאות העיר העתיקה.                                                            
*בפמפלונה מונומנט מרוץ הפרים, הארנה, הרובע היהודי וסיפורה של הקהילה. הליכה לאורך מסלול מרוץ השוורים, בית העירייה, כנסיית סנטורנינו ומקום הטבילה.כיכר קסטיגו, שדירת מלכי נאוורה          
*טיפוס למונסטריו סן חואן דל פאינה היושב מתחת למצוק בגובה של למעלה מ-1800 מטר. ביקור באתר מדהים זה.באם יתאפשר מבחינת לו"ז                                                                                            
*סיור רגלי בסמטאותיה של חאקה. סיודאדלה, מגדל תצפית וסיפורם המיוחד של בני עמנו , ביקור ברובע היהודי.

יום 7 - יום שני 3.6.19 – - חאקה- לה גרוטס דה מודס - לורד'ס
לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור פנוראמי קצר בעיר ולאחר מכן נצא בנסיעה צפונה, נחצה את הגבול לצרפת ונגיע למערת הנטיפים המיוחדת לה גרוטס דה מודס. נכנס אל המערה ונשוט בתוכה בתעלות מיוחדות. נמשיך לעיר לורדס שהפכה אתר עלייה לרגל עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר לרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה במקום והופיעה בחזון של נערה מקומית,שמה: ברנדט סובירו שהפכה מאז גם היא לקדושה. במקום הוקם פסלה של הבתולה, אליו נוהרים מאות אלפי אנשים בשנה לחזות בפסל, לגעת במים הקדושים ולהתקרב לאלוהים. עם ההגעה נצא לסיור פנוראמי בלורד'ס ונוכל להתרשם מהייחוד של העיר ומאופייה. ארוחת ערב במלון.
* נטפס להרי הפירנאים במסלול נופי מדהים.נחצה מעבר הרים שיוביל אותנו לצרפת.                            
* לורד'ס סיור רגלי באתר: המערה, המעיין הסבר על טקס הנרות אליו נצא לאחר ארוחת הערב.

שלישי 4.6.19 –- לורד'ס – סירק דה גווארני – וייאה יום 8 
לאחר ארוחת הבוקר נצא חזרה דרומה ונגיע לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני. השמורה שוכנת בלב הרי הפירנאים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות ביזור. נסייר בין וואדיות והרים ונוכל לראות מפלים, מרבדים ירוקים ואם יתמזל מזלנו גם חיות בר. אחר הצהריים נמשיך לכיוון וייאה, בתוואי של "הטור דה פראנס" (במידה והזמן יאפשר) באזור מרהיב ביופיו שבפירנאים הצרפתים והאזור ההררי הקשה של מרוץ האופניים המפורסם, עיר השוכנת על צדו הספרדי של הגבול. ארוחת ערב במלון
*נצא לתוככי הפירנאים.לפונט דה אספניה. דרך הררית מפותלת לפארק לאומי. נעבור את העיירה קוטרה, נפגוש מפלים ונהר שוצף. השיא: מפגש שני נהרות המרקדו וגוב!                                                                               
* הדרך לוילהה תהיה לא שגרתית אם מזג האוויר יאפשר זאת,נצא למעבר טורמלה שיוביל אותנו לחלק המרתק של "הטור דה פרונס". מכאן עוד שלושה! מעברי הרים עד עמק אראן מחוז חפצנו.

יום 9 - יום רביעי 5.6.19 –- וייאה - פארק הלאומי אגיאס טורטאס - סרגוסה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי אגיאס טורטאס שנחשב מהיפים ביותר בהרי הפירנאים. ג'יפים ימתינו לנו בפתח השמורה ובאמצעותם נסייר במשך כ 2-3 שעות בשילוב עם הליכה במקום. נהנה מנוף עוצר נשימה הכולל אגמים והרים עצומים. בהמשך היום ניסע לסרגוסה, עיר רומית בעברה הרחוק השוכנת על גדות נהר האברו באזור חקלאי פורה. ליהודים, שהגיעו למקום בתקופה הרומית, היה חלק מהותי בהתפתחות העיר עד לגירוש ספרד. עם ההגעה נעבור אל המלון באזור לארוחת ערב ולינה
*נצא מעמק אראן למעבר הרים בגובה 2072 מטר!                                                                                   
*בפארק אגואסטורטס נערוך הליכה רגלית בשבילי הפארק (אם מזג האוויר יאפשר).                              
*נחצה את קו גריניץ! בדרך לסרגוסה.נבקר בארמון האלפחרייה, כיכר פילאר בזיליקת "גבירתנו על העמוד". הלונחה ובית העירייה.

יום 10 - יום חמישי 6.6.19  – סרגוסה – מדריד
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור פנורמי בסרגוסה בו נראה את אחת הקתדרלות היותר יפות באירופה Neustra Senora Del Pilar הממוקמת במרכז העיר ונראה את הכיכרות החשובות של העיר. נבקר במבצר המוסלמי העתיק והמרשים. בדרך למדריד נעצור לביקור ב Monasterio De Piedra מנזר האבן המפורסם ואח"כ נמשיך למדריד, בירת ממלכת ספרד. הגעה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא לבילוי במועדון פלמנקו, ליהנות ממופע ריקוד מדהים המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד ונהנה ממשקה מקומי
*לאחר הביקור במנזר האבן נצא לסיור טבע של שעתיים! בפארק ובו מפלים, מנהרות ומערות שחפר נהר האבן בסלע המשני שנוצר במקום.

יום 11 - יום שישי 7.6.19 – מדריד - מדריד - ת"א
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה היפות וכיכרותיה. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הלוא הוא קריסטובל קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן על פני ארמון המלך אשר נבנה בשנת 1738 וסביבו נוף גנים נהדר והקתדרלה של מדריד.
בצהריים העברה לשדה התעופה של מדריד לטיסה ישירה חזרה לתל אביב. הגעה לתל אביב בשעות הלילה.
 *בסיור הפנוראמי נצפה על אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד. תחנת הרכבת אטושה, הפראדו. כיכר טורו ועוד.

מחיר הטיול  2250 $ לאדם בחדר זוגי
תוספת לחדר יחיד (סינגל) 520 $

  
טיסות: בחברת איבריה
טיסת הלוך:
המראה מתל אביב ב28/5/19 שעה 05:30 נחיתה במדריד בשעה 09:55
המשך: המראה ממדריד ב28/5/19 שעה 11:40 נחיתה באוביידו בשעה 12:50
טיסת חזור:
המראה ממדריד ב7/6/19 שעה 16:15 נחיתה בתל אביב בשעה 21:55

הטיול כולל:
טיסות.
מלונות 4* ברמת תיירות טובה.
חצי פנסיון.
כניסות לפי הרשום בתוכנית.
מדריכים מקומיים כנדרש בבילבאו ומדריד.
בקבוק מים קטן לכל נוסע ליום – צ'ופר דיזנהאוז.
מדריך ישראלי מלווה לכל אורך הטיול מבוקר ועד ערב.
ארוחת צהריים אחת במהלך הטיול – צ'ופר דיזנהאוז.
אוזניות שמע לכל נוסע.
טיפ לנותני השירותים השונים בטיול (כגון: נהג, סבלים).
הסעה מנס ציונה לנתב"ג וחזרה.
 
המחיר אינו כולל:
שתיה בארוחת הערב.
ארוחות צהרים .
ביטוח רפואי-על כל מטייל לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית.
לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.
כניסות שלא צווינו בתכנית.
כל הוצאה פרטית אחרת.
תשר למדריך הישראלי.
 
תנאי תשלום :
יפורטו בטופס ההרשמה.
יש לוודא שהדרכון בתוקף לפחות חצי שנה מיום היציאה.
 
לפרטים לגבי הטיול ניתן לפנות לניסים אשכנזי 0523975161
להרשמה במשרדי דיזנהאוז חיפה ניתן להתקשר לנועדיה-8528814 04 050-6913606,
מייל: Noadia.buch@diesenhaus.co.il
 
** ייתכנו שינויים בתכנית בהתאם לתנאיי השטח ושיקול הדעת של המדריך, דיזנהאוז והעמותה המארגנת.
להורדת טופס ההרשמה לחצו כאן
טלפון: 08-9380470 | כתובת: בן גוריון 9 נס ציונה (הקומה השנייה) | אתר הבית

צרו דפי נחיתה באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך